Pokoje Gościnne Villa Beata - Nowy Sącz - Nocleg od 75 zł za dobę!
We speak English, (+48) 605 478 855 Facebook

Okolice Nowego Sącza to region malowniczy i bogaty w przeróżne atrakcje turystyczne wśród których każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Okolice te nie tylko pełne są przepięknych i doskonale zachowanych zabytków, ale obfitują również w tereny stworzone wręcz z myślą o innych formach aktywności, takich jak turystyka piesza, rowerowa, a nawet wodna. Również miłośnicy sportów bardziej ekstremalnych nie muszą się martwić co począć z wolnym czasem w trakcie urlopu w tych okolicach. Paralotnie czy szybowce? Czemu nie? Nie sposób w krótkim artykule wymienić wszystkich wartych odwiedzenia miejsc, dlatego postanowiliśmy przygotować nasze subiektywne zestawienie 10 najciekawszych naszym zdaniem atrakcji.

Rynek w Nowym Sączu, mieszczący się w okolicach hotelu Vill Beata

Wola Krogulecka, platforma widokowa

Znajdująca się na wysokości ponad 550 m n.p.m nowoczesna platforma widokowa zapewnia niepowtarzalne wrażenia. Rozciągająca się 200 metrów pod nią Dolina Popradu sprawia, że przez moment możemy poczuć się jak szybujący nad nią ptak.

„Bobrowisko”

Ostoja dzikiej zwierzyny i jednocześnie miejsce, gdzie można z nią obcować. 400 metrowa kładka pozwala odwiedzającym bezpiecznie obcować z miejscową fauną i florą.

Góra Parkowa

W Krynicy Zdrój warto odwiedzić znajdujący się w samym sercu uzdrowiska park umiejscowiony na zboczu Parkowej Góry. Park został założony w roku 1810 i od tamtej pory niezmiennie cieszy oczy kolejnych pokoleń turystów.

Góra Parkowa w Krynicy Zdrój - okolice tanich noclegów w Nowym Sączu w Villi Beata

Muszyn i jego Ogrody Sensoryczne

Jeśli poszukujecie ciszy i relaksu to doskonałym do tego miejscem okazać się mogą znajdujące się w Muszynie Ogrody Sensoryczne. Cały kompleks jest podzielony na części mające oddziaływać na nasze zmysły.

Muszyn i jego obrody sensoryczne w okolicach Villi Beata, oferującej noclegi w Nowym Sączu
Zdjęcie pochodzi ze strony http://muszyna.pl.

Ogrody Biblijne

Muszyn jest miastem ogrodów. W ramach projektu zagospodarowania przestrzeni wokół parafii powstały miejsca przeznaczone do modlitwy i medytacji, a także ukazujące treści biblijne na otwartej przestrzeni.

Obgrody biblijne w Muszynie - wspaniała atrakcja podczas wypoczynu w Villi Beata
Zdjęcie pochodzi ze strony http://muszyna.pl.

Jezioro Rożnowskie

Wśród atrakcji tej malowniczej okolicy nie można zapomnieć o Jeziorze Rożnowskim. To sztuczny zbiornik powstały w trakcie budowania elektrowni wodnej, jednak jego nieregularna linia brzegowa i rozwinięta baza turystyczna od lat niezmiennie przyciągają rzesze turystów.

Miasteczko Galicyjskie

Jeśli pragniesz cofnąć się w czasie to nie ma to lepszego miejsca niż Miasteczko Galicyjskie. Wierna rekonstrukcja fragmentu zabudowy miejskiej poza wrażeniami estetycznymi oferuje również bardziej namacalne odczucia. Są, tu między innymi, serwowane tradycyjne potrawy regionalne.

Miasteczko Galicyjskie, mieszczące się w okolicach Villi Beata w Nowym Sączu

Zamek w Nowym Sączu

Zamek w Nowym Sączu, a w zasadzie to co z niego pozostało, to ruiny zamku wzniesionego w XIV wieku. Do dziś zachowały się jedynie jego fragmenty. Niemniej są one bardzo malownicze.

Zamek w Rytrze

W lepszym stanie zachował się Zamek w Rytrze. Poddawany obecnie pracom konserwacyjnym budynek pochodzi z przełomu XIII i XIV wieku. Z pewnością warto wstąpić tam na chwilę.

Bazylika św. Małgorzaty w Nowym Sączu

Oddech historii czuć jeszcze wyraźniej w pochodzącej z przełomu XIII i XIV wieku Bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Pomimo wielowiekowego trwania świątynia nadal pełni swoją funkcję, są w niej odprawiane nabożeństwa i spotykają się tu wierni.

Bazylika św. Małgoraty w Nowym Sączu  - okolice Villi Beata